Slamákovise

Následující záběry jsou otřesné

Nikt nie spodziewa się łódzkiego pogotowia!

Sobota, 28. květen 2005, 21:41 Pryč odsud!
Anakin na podpoře

Zákonitě se právě nyní musí roztrhnout pytel s parodiemi na Hvězdné války — lepší příležitost se asi už nikdy nenaskytne. Brilantní osmiminutový kousek vyprodukovali naši severští sousedé. Je to velmi polské a také velmi osobní (režisér si, jestli to dobře chápu, vyřizuje účty se svou produkční společností), ale myslím, že je to stravitelné i pro českého diváka — o aféře, kdy nemocnice v Lodži napomáhaly úmrtí pacientů a dostávaly za to provize od pohřebních ústavů, jsme se koneckonců mohli dočíst i u nás.

Mám-li to srovnat s Epizodou 3: děj je o špetku horší, ale to je dáno tím, že na ploše osmi minut se nic velkého rozehrát nedá; herecké výkony jsou zhruba na stejné úrovni; vizuální
efekty jsou lepší (nebo aspoň lépe využité) a zejména Anakinův přechod k temné straně Síly je zde podán nesrovnatelně lépe než v páně Lucasově nejnovějším výpotku.

»Staszkova pomsta« je v polštině s anglickými titulky a stáhnout si ji můžete ztama. A pokud snad ještě neznáte BitTorrent, můžete si trhnout nohou. Nebo si můžete nainstalovat třeba tadyto, to už je na vás.

Jestli to taky dobře chápu, je tento krátký film taky trochu reklamou na autorovo větší dílo, Stars in Black.

Nahoru

Komentovat

Ne, že by to někoho zajímalo, ale tady si můžete vylít srdce. Slamákovise nenese odpovědnost za obsah komentářů, které jsou dílem svých autorů, avšak vyhrazuje si právo je mazat, nebudou-li se jí líbit.