Slamákovise

Následující záběry jsou otřesné

Staromilství vyvolané hnědou hmotou

Čtvrtek, 21. červenec 2005, 22:08 Žvásty
Miniaturní Termix

Tak nám přebalili Termix. Toho ctihodného kmeta mezi krémy z čehosi, co se oficiálně vydává za čokoládu, který i bez jakékoli reklamy navzdory náporu cizáckých výrobků dodnes utěšeně plní regály hypersuper a zdárně z nich mizí v košících a vozících. Nechci ani odhadovat, kolik generací českých konsumentů ten ctihodný sajrajt v dětství lemtalo. Jsem toho názoru, že loga, názvy a ochranné známky, které přetrvají takové věky, se nemají měnit — a ono teď tohle.

Takže ke zbourání tradice stačil jeden brejnstorming v nějaké agošce. Doufám, že předmětnému frikulínovi za to vykomunikují speciální benefity, ať z toho má aspoň někdo radost.

Omluvte kvalitu fota: Je z mobilního telefonu a ruka se mi třásla spravedlivým hněvem.

Druhý dojem: V uličce se všelijakými blbinami z ropy jsem si všiml modelů dinosaurů. Titěrných pestrobarevných dinosaurů z kousků plastu, prodávaných v balení po tuctech a vyráběných, jako všechno ostatní, po milionech někde na Tchaj-wanu. Vzpomněl jsem si na dobu před deseti a více léty, kdy jsem takové věci sám sbíral, a teprve s odstupem doby mi došla kolosální ironie dějin. Dinosauři chcípli, zetleli a proměnili se v ropu; šedesát milionů let nato přijde člověk a začne dělat z ropy zase dinosaury…

Nahoru

Komentovat

Ne, že by to někoho zajímalo, ale tady si můžete vylít srdce. Slamákovise nenese odpovědnost za obsah komentářů, které jsou dílem svých autorů, avšak vyhrazuje si právo je mazat, nebudou-li se jí líbit.