Slamákovise

Následující záběry jsou otřesné

The Son of the Revenge of the Return to the MSIE of Doom

Čtvrtek, 10. srpen 2006, 17:37 Žvásty

Teď, když jsem se sdostatek vynadíval na svůj nový bložínek, je čas, abych se na případné zbloudilce do těchto míst obrátil s malou prosbou.

Při tvorbě svých nových dezénů (a remasteringu starého, neboť jsem téměř kompletně měnil tu hatmatilku, která z toho leze) jsem jako obvykle narazil na zeď z bledě modrých cihel, což vedlo k obscénnímu počtu podtržítkových hacků ve stylopisech, leč i to bylo málo. Modrá bestie se stále odmítá zcela podvolit.

Kupříkladu ve všech třech stylech zobrazuje poslední čudlíček mimo boxík:

Menu v MSIE

Druhá chyba je o něco zajímavější a nedá se nějak uspokojivě graficky zachytit. Zdá se, že ve třetím dezénu (»blogísek«) se vždy posune celý obsah (<div class="blog-telo">) pod menu, pokud je v obsahu nějaký prvek s kurzívním písmem zalomen na více řádků. Přesněji to popsat nedovedu, ale nalistujte si v IE třeba tento článek, nastavte si patřičný styl, hrajte si se šířkou okna prohlížeče a sledujte, co se děje. Věnujte při tom pozornost tomu, jak se zalamují názvy písní, které jsou kurzívou (čárky a mezery mezi nimi překvapivě kurzívou nejsou).

Je to v podstatě případ tohoto bugu, ale navrhované řešení se mi nehodí (potřebuji, aby se obsah roztahoval podle šířky viewportu). Zajímavé je, že v panelu IE ve Firefoxu (prostřednictvím rozšíření IEview) se tato chyba neobjevuje. (Že by se při tom používalo firefoxí vykreslování písem?)

Zajímalo by mě kupodivu, zda někdy někdo už něco takového řešil, eventuálně, jak to vyřešil. Formulář pod tímto textem vám naslouchá…

Nahoru

Komentovat

Ne, že by to někoho zajímalo, ale tady si můžete vylít srdce. Slamákovise nenese odpovědnost za obsah komentářů, které jsou dílem svých autorů, avšak vyhrazuje si právo je mazat, nebudou-li se jí líbit.