Slamákovise

Následující záběry jsou otřesné

Slamák u výslechu

Neděle, 1. říjen 2006, 18:51 Komiks
Komiks

Začala Slamákoškola a s ní i lekce povinného druhého jazyka. Nevykládejte si to špatně, mám jazykové předměty rád, ale má to i svá úskalí. Určitě jste takřka všichni někdy absolvovali nějakou konversační hodinu, kde bylo vaším úkolem vyzradit kolemsedícím své osobní údaje, neb to je vždy nejvděčnější zdroj pro procvičování základních slůvek a frasí. A že to pro vás byla muka nevýslovná? Ya lo creo.

In Fabulous Slamákovision #5: Výslech


Kuriositu situace navíc dále umocňuje fakt, že se na Slamákoškole ještě učí španělština ze skript sepsaných někdy v 70. letech a od té doby neustále přetiskovaných (pouze po revoluci a rozpadu federace bylo zřejmě doplněno několik textů). To je vidět na všem počínaje faktem, že je všechno patrně napsáno na stroji a španělské znaky jsou doplněny propiskou, přes demografické tabulky z roku 1974, až po slovníček, ve kterém nenajdete »spát«, ale za to je tam »Socialistický svaz mládeže«. Tedy, abych nekřivdil — letos konečně vyšla nová učebnice s cédéčkama pyčo, avšak ta stojí všechny prvorozené mužské potomky do sedmého kolena a z druhé ruky ji pochopitelně ještě nějaký čas neseženu, když i prvoruční majitelé by se dali spočítat na rukou. ¡Ay carramba!

Nahoru

Komentovat

Ne, že by to někoho zajímalo, ale tady si můžete vylít srdce. Slamákovise nenese odpovědnost za obsah komentářů, které jsou dílem svých autorů, avšak vyhrazuje si právo je mazat, nebudou-li se jí líbit.