Slamákovise

Následující záběry jsou otřesné

No nazdar, radare...

Úterý, 5. červen 2007, 12:37 Žvásty
Radar

Třetí charakteristika správného blogu: fundované politické názory.

Celý svět slyšel tu zprávu ČTK, takže přejděme rovnou k věci. To, že soudruh Vyčítal je do Emeryky zblázněný jako soudruh Fučík (dej mu Pán Bůh věčnou slávu, jen tak z trucu) do CCCP, je asi takové tajemství jako to, že Marie Terezie neměla penis. Ale jestliže tato… řekněme »neodměřenost«… pronikne i na úroveň státní politické representace, je to velmi, velmi tristní.

Já tomu asi nemohu rozumět. Proto se k těmto věcem většinou nevyjadřuji, všimněte si. Když se na Václavském náměstí cinkalo klíči, byly mi čtyři roky a ležel jsem ve FTN s angínou. Ale toto mi připadá jako právě ten druh fanatismu a prdelezení, který jsem zvyklý vídat v dokumentech o Československu 50. let. Tak, jak jsme tehdy byli »moskevštější než Moskva« a monstrpomník Stalinovi si nadšeně stál, zatímco ve Svazu už byly dávno odtajněny jeho zločiny, tak jsme nyní »washingtonštější než Washington« a americká vojenská zařízení si sem přitahujeme na vlastní žádost. A opět vítáme velké vůdce s písní na rtech — ba co víc — jen s velmi drobnou nadsázkou lze říci, že s tou samou písní.

Ss. Vyčítal a Parkanová jako by si přece jen krapet uvědomovali, že jejich počin nemusí působit zcela seriózním dojmem:

Paralela s písní Dobrý den, majore Gagarine se podle Parkanové přímo nabízela. Nebojí se toho, že by veřejnost vnímala upravený text jako agitku. »Dělali jsme to s poctivými úmysly, s dobrým srdcem, s přesvědčením. Do ničeho se nestylizujeme, nic nepředstíráme, nebereme to jako falešnou agitku,« dodala ministryně.

Drahá soudružko ministryně, obávám se, že nedostatek »přesvědčení« a »dobrého srdce« nelze bohužel vyčítat ani mnohým exkrementům minulého režimu.

Por cierto, tvorba Gustava Broma už je ve veřejné doméně? Jestli ne, co na to OSA? Jestlipak soudruh Vyčítal řádně zaplatil tantiémy?

Tu a tam se objevují názory, že jde o celkem podařený vtip. Na svůj názor má každý právo, ale osobně se domnívám, že je krajně nepřístojné, aby takto vtipkovali sami politici vzhledem k tomu, jak ve věci amerického vojenského zařízení na našem území přistupovali k veřejnosti (tj. zatloukat, zatloukat a zatloukat; i parlament byl informován až poté, co se o tom předseda branně bezpečnostního výboru PSP náhodou dočetl v britském tisku). Je to asi stejně vtipné, jako když George Bush hledal zbraně hromadného ničení za gaučem. Navíc je jen těžko uvěřitelné, že to opravdu jako vtip zamýšleli, když si vzpomenete, jaký cirkus dělal zahraničním státníkům Václav Havel nejprve u příležitosti desátého výročí revoluce a poté při zasedání NATO v Praze. A kromě toho, jaká je pravděpodobnost, že George Bush při svém nevyhnutelně malém vhledu do české politiky takový vtip pochopí? Zkrátka ohňostroj análního alpinismu, trapas až na půdu…

A netřeba snad dodávat, že pro popularitu radaru v ČR to je učiněná medvědí služba; jak by řekl Václav Klaus (o čemkoli jiném), je to opravdu, ale opravdu kontraproduktivní.

Ještě včera ráno jsem netušil, že toto někdy napíši, ale opravdu se teď hluboce stydím, že toto je v mé vládě a že jsem loni nevolil socany. Soudružka ministryně Parkanová je ostudou mé země, ostudou stokrát horší než Paroubkovo zlé dvojče z Kubicovy zprávy. Divím se, že soudruh Paroubek ještě nezačal skandovat: »Paní Parkanová, odstupte!«, ale je možné, že si toho jen nikdo nevšiml, protože MM už nebaví mu na ty jeho věčné tiskovky chodit. A mimochodem, všimněte si, že se přesto nevyjadřuji k radaru samotnému. Ten s tím totiž — věřte, nebo ne — nemá vlastně mnoho společného.

Nahoru

Otec Ignatius

Otec.Ignatius AT ekklesia-ep.com 13.10.2007, 11:15
1 Díky, nikdy bych to nedokázal takto formulovat jako Ty. Ale z té písně a toho všeho kolem mi bylo velmi trapně. Snad hlavně proto, že mám jinak písničky od Vyčítala rád a něco tak hloupého bych od něj nečekal.

Nahoru

Přemek

phnilicka AT email.cz 11.07.2013, 10:44
2 Sice až po tolika letech, ale přece: nikoliv tvorba Gustava Broma, ale Jaromíra Hniličky. A ten se autorských práv na svůj hudební opus zřekl po Srpnu 1968 na protest proti okupaci. Takže hudební složka je volná.

Nahoru

Komentovat

Ne, že by to někoho zajímalo, ale tady si můžete vylít srdce. Slamákovise nenese odpovědnost za obsah komentářů, které jsou dílem svých autorů, avšak vyhrazuje si právo je mazat, nebudou-li se jí líbit.