Slamákovise

Následující záběry jsou otřesné

Bořitelé paradigmat

Neděle, 6. duben 2008, 17:47 Žvásty, Kartinki
PoliSSie

Zaujal mne — s mírným zpožděním, jak je u mne obvyklé — článek o tom, že někteří uvědomělí občané spatřují v pohlavních orgánech, jež mají v blízké budoucnosti za naše peníze ozdobit automobily strážců zákona, symboly nacistických elektrikářů.

Nejde o to, že se opět prokázalo, že nám Hitler zkazil všechno jednou provždy, ani o to, že nový desén policejních vozů je hnusný. Skutečně zprávotvorným elementem článku je komentář dvorního mystika tuzemských MM Zdeňka Zbořila, který prohlásil:

»Žijeme obklopeni symboly a lidé mají tendenci hledat je i tam, kde nejsou… Zpracovával jsem řadu znaleckých posudků na symboliku užívanou extremisty a dnes mi stačí, abych někde zahlédl třeba kombinaci určitých barev a už v tom začínám něco vidět… Na druhou stranu znám spoustu grafiků, kteří takhle neuvažují a pracují s obrazy naprosto volně.«

Xoxoxó, takové znám i já. Přitom zrovna na jejich margo sám Zbořil před dvěma a půl léty uvedl podstatně jiná slova, která se od té doby stala slovy okřídlenými:

»Problém je, že autoři se tváří, že bojují proto (sic) blbosti světa, ovšem neuvědomují si, že pracují s nebezpečnou symbolikou(.)«

Co dodat? Jsem rád, a zajisté nejsem sám, že panu Zbořilovi dodatečné dva roky praxe přinesly cennou zkušenost. Jen více takových procitnutí!

Nahoru

Komentovat

Ne, že by to někoho zajímalo, ale tady si můžete vylít srdce. Slamákovise nenese odpovědnost za obsah komentářů, které jsou dílem svých autorů, avšak vyhrazuje si právo je mazat, nebudou-li se jí líbit.