Slamákovise

Následující záběry jsou otřesné

Slamákartinki

Když už jste tady, asi budete vědět, co jsou Vesjolyje Kartinki. Nevíte-li, pak vězte, že je to soutěž v tvorbě fotomontáží podle vzoru Worth1000 a Something Awful, ale díky propojení s Kompostem to obvykle spíš snese srovnání s Fark a Boners. Přesto se na českém internetu těší značné popularitě a některé obrázky z Kartinek jste možná už někde viděli, ovšem opatřené nápisy jako »WWW.FTIPKY.CZ«, »Zdroj: Internet« apod. v rozporu s úmysly autorů.

Zde jsem se rozhodl archivovat některé své příspěvky do tohoto odvážného podniku — částečně kvůli ješitnosti, částečně proto, abych neměl úplně prázdné stránky. Některé materiály by však mohly způsobit nedodržení podmínek hostingu a proto si dovolím odkazovat přímo na jejich kopie na Kompostu.

Nahoru

Kulturně politický úspěch

Úterý, 8. listopad 2005, 00:38 Kartinki

Tak nám zažalovali Kartinki. Kompost (tedy jedna jeho periferie) se opět zviditelnil v masmédiích a některým kartinkářům nezbývá, než se zájmem sledovat dramatický vývoj případu, tetelíce se v koutě a doufajíce, že obvinění nebude vztaženo na všechny přispěvatele v celé historii serveru, zejména ty, kteří jsou již nejeden měsíc nečinní (i když onehdá to nemálo hnilo; ale k tomu mohu podat vysvětlení a dokonce pravdivé).

Nahoru

Budu bloggerem!

Neděle, 7. srpen 2005, 10:21 Žvásty, Kartinki

»Blog je dialog.«
»Ale přinejmenším tvůj blog je gynekolog, neboť je na píču.«

— Z diskuse dvou bloggerů

Nahoru

Vlastivěda pro Pražáky

Středa, 18. květen 2005, 04:12 Kartinki
Miniatura

Pro Vesjolyje Kartinki jsem před dvěma týdny vytvořil Vlastivědnou mapu České republiky pro Pražáky. Zdá se, že jsem se tím krásně trefil do vkusu prostého lidu — už den po publikaci v kreativním kartinkářském klubu se mi mapa vrátila přes ICQ a nyní už jsem ji viděl nejméně na čtyřech místech (i když třeba Suprmegaultrakůlspájxtrím to fakt nemusel přeukládat jako JPEG). Proto mi přišlo líto, že na svých vlastních stránkách ji nemám — a tak tady je.

Mimochodem, baví mě, jak se všude u toho obrázku horlivě debatuje, odkud je autor. Někteří to berou vážně a jejich spekulace se hemží Švédy a Prahajzly, jiní v tom naopak spatřují »ironický pohled někoho, kdo nežije v Praze«… Dětinsky mě těší, že mám svůj vlastní malý FUD, a proto to nebudu prozrazovat a těch pár z vás (ano, všichni dva), kteří tento článek viděli v původní podobě, se může považovat za členy velmi exklusivního klubu.

Sekce Kartinki je stále v hluboké výstavbě, ale zatím vás mohu nasměrovat na svou kartinkovou galerii. Zahrnuje pouze novější kousky, ale i tak je toho dost na překročení hranic obecného vkusu.

Nahoru

Kartinki se stěhují

Čtvrtek, 24. březen 2005, 22:51 Kartinki, Pryč odsud!

Pilnowacz! Dlouholeté mocenské boje uvnitř Kompostu vyvrcholily dnes oficiálně přiznaným schizmatem. Vesjolyje Kartinki, jediná pracovní skupina Kompostu, která svou práci dělá skutečně s láskou, se odštěpila a přešla na vlastní doménu www.kartinki.cz. Skupinka vyčerpaných pisálků soustředěná kolem Fuxofta tak opět zůstala na holičkách. Za sápání se na mladé holičky hrozí redakci Kompostu až patnáct let vězení.

Nám nezbývá než popřát Kartinkám hodně štěstí na nové adrese a také všechno nejlepší v novém roce (do kompilace se probojovalo i jedno naše veledílo, ačkoli bychom si to samozřejmě představovali trochu jinak).

Nahoru
Tato rubrika obsahuje více článků.
Novější